SGM2203-3.5YK3LG/TR
MFR.Part #
SGM2203-3.5YK3LG/TR
JLCPCB Part #
C5141628
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 2.4V@(150mA) 3.5V 36V 4.2uA 40dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS