SGM2038-1.15XUDY4G/TR
MFR.Part #
SGM2038-1.15XUDY4G/TR
JLCPCB Part #
C5152889
Package
UTDFN-4L(1.2x1.2)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.15V 120mV@(500mA) 25uVrms 37uA 5.5V 500mA 71dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive UTDFN-4L(1.2x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS