SGM2036-2.8YUDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2036-2.8YUDH4G/TR
JLCPCB Part #
C700394
Package
UTDFN-1x1-4L
Description
-40℃~+85℃ 1 2.8V 300mA 5.5V 82dB@(217Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive UTDFN-1x1-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS