SGM2033-1.8XUDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2033-1.8XUDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5152909
Package
UTDFN-1x1-4AL
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 225mV@(250mA) 22uA 250mA 5.5V 94dB@(1kHz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown UTDFN-1x1-4AL Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS