SGM2031-1.5YUDH4G/TR
Extended
Manufacturer
SGMICRO
MFR.Part #
SGM2031-1.5YUDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5141547
Package
UTDFN-1x1-4L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 140uVrms 250mA 400mV@(250mA) 5.5V 72dB@(1kHz) 95uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive UTDFN-1x1-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS