SMBJ51CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SMBJ51CA
JLCPCB Part #
C5279839
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 1 1uA 51V 56.7V 600W 7.3A 82.4V Bidirectional IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS