SMBJ170CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SMBJ170CA
JLCPCB Part #
C5279840
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 1 170V 189V 1uA 2.2A 275V 600W Bidirectional IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS