SC573V33RTRC
Extended
Manufacturer
SEMTECH
MFR.Part #
SC573V33RTRC
JLCPCB Part #
C3751903
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 450mV@(300mA) 5.5V 60dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS