SMBJ20CA
Extended
Manufacturer
SEMIWARE
MFR.Part #
SMBJ20CA
JLCPCB Part #
C294906
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+125℃ 18.6A 1uA 20V 24.5V 32.4V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS