RMEF0805FT5K36
MFR.Part #
RMEF0805FT5K36
JLCPCB Part #
C7056588
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 5.36kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS