RMEF0805FT300K
MFR.Part #
RMEF0805FT300K
JLCPCB Part #
C5731886
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 300kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS