RMCS0402FT56K2
MFR.Part #
RMCS0402FT56K2
JLCPCB Part #
C4060309
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 56.2kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS