RMCP0805FT53K6
MFR.Part #
RMCP0805FT53K6
JLCPCB Part #
C5882028
Description
-55℃~+155℃ 333mW 53.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS