RMCP0805FT35R7
MFR.Part #
RMCP0805FT35R7
JLCPCB Part #
C6188694
Description
-55℃~+155℃ 333mW 35.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS