RMCP0805FT1K15
Extended
Manufacturer
SEI(Stackpole Elec)
MFR.Part #
RMCP0805FT1K15
JLCPCB Part #
C7290172
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 1.15kΩ 333mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS