FRC0805JT68R0
Extended
Manufacturer
SEI(Stackpole Elec)
MFR.Part #
FRC0805JT68R0
JLCPCB Part #
C7194003
Description
-55℃~+155℃ 125mW 68Ω Thick Film Resistor ±400ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS