SKG140N120CH7DI
Extended
Manufacturer
SCILICON ELECTRIC
MFR.Part #
SKG140N120CH7DI
JLCPCB Part #
C49257180
Package
TO-247PLUS-4L
Description
1.2kV 101ns 1032nC@15V 18.5nF 2.15V@140A,15V 2.64mJ 232A 3.9mJ 317pF 4.7V@2.24mA 407ns 50ns 560A 94pF 962W TO-247PLUS-4L IGBT Transistors / Modules ROHS