50PEV33M6.3X8
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50PEV33M6.3X8
JLCPCB Part #
C2162257
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.6A@100kHz 10000hrs@105℃ 33uF 40mΩ@100kHz 50V 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS