50NSKV4.7M6.3X5.5
MFR.Part #
50NSKV4.7M6.3X5.5
JLCPCB Part #
C2165481
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 20mA@120Hz 4.7uF 5.5mm 50V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS