420MXK470MEFCSN35X30
MFR.Part #
420MXK470MEFCSN35X30
JLCPCB Part #
C2798241
Package
Plugin,D35xL30mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 2.408A@10kHz 3000hrs@105℃ 30mm 35mm 420V 470uF ±20% Plugin,D35xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS