16WA3300MEFC16X20
MFR.Part #
16WA3300MEFC16X20
JLCPCB Part #
C1598133
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-25℃~+85℃ 1.5A@120Hz 16V 16mm 2000hrs@85℃ 20mm 3300uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS