10SEV2200M12.5X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10SEV2200M12.5X16
JLCPCB Part #
C3829756
Package
SMD,D12.5xL16mm
Description
-40℃~+85℃ 10V 12.5mm 16mm 2000hrs@85℃ 2200uF 960mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS