PFS35-4R7F1
MFR.Part #
PFS35-4R7F1
JLCPCB Part #
C4022116
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 35W 4.7Ω Thin Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS