RT9161A-33GX
Extended
Manufacturer
Richtek Tech
MFR.Part #
RT9161A-33GX
JLCPCB Part #
C22432877
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃ 1 110uA 12V 3.3V 500mA 750mV@(500mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS