R-78C15-1.0
Extended
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
R-78C15-1.0
JLCPCB Part #
C6371767
Package
SIP,11.6x8.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1 10.4mm 11.6mm 15V 18V~42V 1A 1mA 350kHz 470uF 75mVp-p 8.5mm 96% Buck-Boost Short Circuit Protection、Over-temperature protection、Automatic fault recovery ±3% SIP,11.6x8.5mm DC-DC Power Modules ROHS