RW2-053.3D/B
Mechanical Assembly
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
RW2-053.3D/B
Description
-3.3V -40°C ~ 85°C 0.87" length x 0.49" width x 0.33" height (22.1mm x 12.6mm x 8.5mm) 1 kV 16-DIP module, 6 leads 2 2 W 250mA,250mA 3.3V 4.5V 9V ITE (commercial), medical Isolation module SCP Through Hole - Power Module/Power Supply ROHS