RPA20-2405SAW/N
Mechanical Assembly
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
RPA20-2405SAW/N
JLCPCB Part #
C6661695
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 85°C (derating) 0.88 1 1.00" Long x 1.00" Wide x 0.40" High (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.6 kV 20 W 36V 4A 5V 6-DIP Module 6-DIP Module 9V Enable, Active Low ITE (commercial), railway Isolation module Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS