RP20-4805DFW/N-HC
Mechanical Assembly
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
RP20-4805DFW/N-HC
JLCPCB Part #
C6661023
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 63°C -5V 1.6 kV 18V 2 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 20 W 2A,2A 5V 6-DIP Module 75V 82% Enable, Active Low ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS