RP10-243.3SA/N-HC
Mechanical Assembly
MFR.Part #
RP10-243.3SA/N-HC
JLCPCB Part #
C6660374
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 80°C 1 1.00" L x 1.00" W x 0.65" H (25.4mm x 25.4mm x 16.5mm) 1.6 kV 10 W 18V 3.3V 36V 3A 6-DIP Module 85% Enable, Active Low ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS