RP10-2415DA/XC-HC
Mechanical Assembly
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
RP10-2415DA/XC-HC
JLCPCB Part #
C6660356
Package
DIP
Description
-15V -40°C ~ 80°C 1.00" L x 1.00" W x 0.65" H (25.4mm x 25.4mm x 16.5mm) 1.6 kV 10 W 15V 18V 2 333mA,333mA 36V 6-DIP Module, 5 Leads 90% ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through hole DIP Power Module/Power Supply ROHS