REC20-4815D
Mechanical Assembly
MFR.Part #
REC20-4815D
JLCPCB Part #
C6642294
Package
DIP-6
Description
-15V -40°C ~ 100°C 1.6 kV 15V 2 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 20 W 36V 6-DIP Module 670mA,670mA 75V 90.5% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO Through Hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS