RACM30-15SK/277
Mechanical Assembly
MFR.Part #
RACM30-15SK/277
Description
-40°C to 90°C (derated) 1 15V 2.07" L x 1.57" W x 1.00" H (52.5mm x 40.0mm x 25.5mm) 2A 30 W 5-DIP module, 4 leads 60335-1; 60601-1; 61010-1; 62368-1 85 ~ 305 VAC,120 ~ 431 VDC 90% CB,CE,cURus,EAC,UKCA Closed Home appliances, ITE (commercial), medical Through Hole - Power Module/Power Supply ROHS