R1S-053.3/HP
Mechanical Assembly
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
R1S-053.3/HP
Description
-40°C ~ 100°C 0.50 inches long x 0.42 inches wide x 0.28 inches high (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm) 1 1 W 3 kV 3.3V 303mA 4.5V 5.5V 75% 8-SMD Module, 5 Leads ITE (commercial), medical Isolation module SCP Surface Mount - Power Module/Power Supply ROHS