RC40P70K
Extended
Manufacturer
RealChip
MFR.Part #
RC40P70K
JLCPCB Part #
C5334488
Package
TO-252
Description
1 P-Channel 1.7V 10.8mΩ@10V 40V 63A 79W TO-252 MOSFETs ROHS