RC150N03D5
Extended
Manufacturer
RealChip
MFR.Part #
RC150N03D5
JLCPCB Part #
C5137060
Package
PDFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 150A 2.5V 3.2mΩ@4.5V 30V 4.498nF 643pF 7.4W 92.7nC@10V PDFN-8(5x6) MOSFETs ROHS