VS16VUA1LAMTFTR
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
VS16VUA1LAMTFTR
JLCPCB Part #
C1975245
Package
SOD-128
Description
1 16V 19.7V 2.5uA 23.1A@10/1000us 26V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SOD-128 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS