RB561VM-40TE-17
MFR.Part #
RB561VM-40TE-17
JLCPCB Part #
C962678
Package
SC-90(SOD-323F)
Description
1 Independent 2A 300uA@40V 40V 500mA 560mV@500mA SC-90(SOD-323F) Schottky Diodes ROHS