PMR03EZPFU10L0
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
PMR03EZPFU10L0
JLCPCB Part #
C308571
Package
0603
Description
0ppm/℃~+150ppm/℃ 10mΩ 250mW Current Sense Resistor ±1% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS