BU25JA2DG-CTR
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BU25JA2DG-CTR
JLCPCB Part #
C3744088
Package
SSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 190mV@(100mA) 2.5V 200mA 68dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS