BD33GA5MEFJ-ME2
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BD33GA5MEFJ-ME2
JLCPCB Part #
C5576451
Package
HTSOP-J8
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 14V 3.3V 500mA 900mV@(0.5A) 900uA Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive HTSOP-J8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS