BD33GA5MEFJ-LBH2
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BD33GA5MEFJ-LBH2
JLCPCB Part #
C3746752
Package
HTSOP-J8
Description
-40℃~+105℃ 1 1.2V@(500mA) 1.2mA 14V 3.3V 500mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HTSOP-J8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS