BD15IC0WHFV-GTR
MFR.Part #
BD15IC0WHFV-GTR
JLCPCB Part #
C5576404
Package
HTSOP-8-J
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 1A 5.5V 500uA 600mV@(1A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HTSOP-8-J Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS