BA18BC0WT-V5
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BA18BC0WT-V5
JLCPCB Part #
C5556517
Package
TO-220FP-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 1.8V 16V 1A 500mV@(200mA) 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220FP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS