2SCR372PFRAT100R
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
2SCR372PFRAT100R
JLCPCB Part #
C5887792
Package
TO-243AA
Description
120@100mA,5V 120V 1uA 220MHz 300mV@50mA,500mA 500mW 700mA NPN TO-243AA Bipolar (BJT) ROHS