RTBS0200B075Z00L
MFR.Part #
RTBS0200B075Z00L
Description
0.25mΩ 50A 75mV Base Mount Shunt ±0.1% ±20ppm/℃ - Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS