PTFR0603B56R0P9
MFR.Part #
PTFR0603B56R0P9
JLCPCB Part #
C351639
Description
-55℃~+125℃ 100V 100mW 56Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS