HPCR0805F270RK9
MFR.Part #
HPCR0805F270RK9
JLCPCB Part #
C365277
Package
0805
Description
-55℃~+125℃ 150V 250mW 270Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS