HPCR0603F1K58K9
MFR.Part #
HPCR0603F1K58K9
JLCPCB Part #
C365104
Description
-55℃~+125℃ 1.58kΩ 125mW 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS