HPCR0402F47K0K9
MFR.Part #
HPCR0402F47K0K9
JLCPCB Part #
C365018
Description
-55℃~+125℃ 100mW 47kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS