HPCR0402F300RK9
MFR.Part #
HPCR0402F300RK9
JLCPCB Part #
C364990
Description
-55℃~+125℃ 100mW 300Ω 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS